KAŽDÉ Z NICH MÁ VLASTNÝ PRÍBEH, VŠETKY VŠAK MAJÚ NIEČO SPOLOČNÉ - NAŠLI U NÁS SVOJ MILUJÚCI DOMOV.

Naše zvieratká 

Starostlivosť o zvieratá znamená  vybudovať im čo najprirodzenejšie podmienky a zabezpčiť im maximálnu kvalitu života: funkčné priestory,  podstieľku a jej výmenu, prvotriednu stravu / diétu prispôsobenú každému na mieru, vrátane liekov a vitamínov, citlivú starostlivosť, očkovací a antiparazitný program, kastráciu/sterilizáciu a celkovo veterinárnu starostlivosť, ktorá je veľmi finančne náročná.

Sme neziskové občianske združenie bez dotácií. Uvítame akúkoľvek Vašu pomoc. Začiatkom roka nezabudnite na nás s vašimi 2% Z DANE

Môžete si VIRTUÁLNE ADOPTOVAŤ vybrané zvieratko alebo PODPOROVAŤ AZYL ako taký. Transparentný účet OZ Horský Ranč vo FIO banke (do správy pre prijímateľa uveďte: dobrovoľný príspevok + Vaše meno). Ďakujeme.
SK76 8330 0000 0029 0105 0960

Saphira

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Paulínka Písečná
*2002. Krásna temperamentná shagya-arabka, ktorá si bohužiaľ preťala všetky šľachy na zadnej nohe a pri výbuchu megapetardy v susedstve si zranila aj druhú nohu.

Kalipso

VIRTUÁLNA ADOPCIA: rodina Mikulová
*2005. Slovenský teplokrvník Kalinko trpí fixáciou kolenných jabĺčok a pohybovými problémami. Oba koníky užívajú okrem vitamínov aj alavis triple blend na boľavé kĺby a šľachy.

Dora

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
*2019. Dobrá a vďačná fenočka, ktorá miluje deti a dovolí im všetko... Je veľmi poslušná, trošku pažravá, nebojácna a zvedavá :-)

Džúsik Púsik

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
*2019. Majestátny krásavec, ktorý nemusí nikomu nič dokazovať. Stačí, keď sa prejde alebo ozve :-) Niekedy sa zahrá na záhradníka a poničí výsadbu, ale kto by sa na neho dokázal hnevať?

Puppy (Papi)

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Zoe
*2021. Nezbedník Papinko miluje všetkých a všetko. Dáva to patrične najavo vášnivými pusinkami každému. A sem-tam v nestráženej chvíli niečo ukradne a chce sa naháňať... a hrabe jamy:-)

Ruby

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
*2009. Rubidielko je z bratislavskej ulice a napriek svojmu vážnemu zdravotnému handicapu a liekom podávaným denne je to stále veselá a mojkavá mačička.

Gulieta Yakuza Celtic Calvaro *SK

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Tereza Herchelová
*2011. Vznešená a obrovská mainská mývalia mačička s PP. Má dlhú, úžasne hodvábnu huňatú srsť, mňauká - hrkúta zvláštnym hlasom. Naviazaná na "svojho" človeka.

Esme

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Zorka
*2011. Mačička zachránná zo sídliska v Senci. Miluje česanie - škrabkanie kefkou, od hocikoho a aj celý deň a zlatučko pri tom mňauká a teší sa:-)

Čiko

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Kristiána Kamenická
*2013. Najpv ho ako bábo vyhodili na smetisko, potom behal popri diaľnici. V novej adoptívnej rodine ho dostrieľal cez plot úchylný vrah mačiek, odvtedy žije znova tu...

Leontes

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Kristiána Kamenická
*2013. Trpel týždeň s chrbátom stiahnutým zaživa z kože! Už má však len krásny a šťastný život. Pradie bez zvuku, miluje rôzne krémové a mliečne mačacie pamlsky.

Lipisina

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Žužu+Renka+Tomáš
*cca 2016. Mačičke zabili deti a vyhodili ju. Spočiatku drobnučká a bezfarebná chudinka po pol roku starostlivosti "narástla" na dvojnásobok a krásne sa zafarbila.

Tiberius

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Timka a Ivko
*2018. Jeden z piatich malinkých odflaškovaných sirôtok, ktorých mamu zrazilo auto. Narástol na poriadneho krásavca, miluje spať v skrini s oblečením a pozorovať vtáčiky z voliéry.  

Žužu

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu  
*2018. odflaškovaná sirôtka. Drobná mačička, kríženec britky. Chce byť vedúca celého azylu a terorizuje mačacích spolubývajúcich. Na svojho človeka vrhá zamilované pohľady a sladké reči :-)

Dulcinela

VIRTUÁLNA ADOPCIA: čiastočná - Andrea Gužiková
*2019 alebo Pani Pradivá :-) Mačička priadla ešte aj pri odbere krvi na FIV/FELV test, čo nie je veľmi príjemná záležitosť. Spolu so svojim bratom prežili genocídu celej rodiny.

Jenny

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Viki
*2019. Vyhodená na tom istom smetisku ako pred 6 rokmi Čiko, aj vyzerajú rovnako, kvalita srsti, veľký vzrast. Veľmi milá a dobrá mačička, má rada nové mačiatka.

Angie

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Andrea
*2019. Veľmi statočná mačička. Bola dobitá, vyhodená na smetisko spolu so sestričkou Jenny. Má zoperovanú vykopnutú sánku + následkom panleukopénie má pohybový handicap.

Xena

VIRTUÁLNA ADOPCIA: čiastočná - Ľubka Lenčová
*2019. Jedno z týždňových mačiatok ukradnutých mame mačke a vyhodených do kontajnera na Hodrušskom jazere. Veselá, odvážna a neposedná, pri lovení hračiek robí divoké saltá. 

Arya

VIRTUÁLNA ADOPCIA: čiastočná - Věrka
*2019. Jedno z týždňových mačiatok ukradnutých mame mačke a vyhodených do kontajnera na Hodrušskom jazere. Najmenšia zo súrodencov a veľmi milunká.

Tarabas

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Kristiána Kamenická
*2019. Jedno z týždňových mačiatok ukradnutých mame mačke a vyhodených do kontajnera na Hodrušskom jazere. Milovník, s rozbehom skočí aj 2metre na plece. Foto s adoptívnou mamou.

Loki

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
*2019. Jedno z týždňových mačiatok ukradnutých mame mačke a vyhodených do kontajnera na Hodrušskom jazere. Vyrástol z neho veľký kocúrisko..

Galadriel

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
*2019. Plachejšia mačička, nekontaktná. V detstve si neprežila nič veselé.  
Je to dokonalá kráska, 

Artuš

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Jasmínka, Janka a Tomi
Artušík=Artučík :-) Tohto milého pekného pruhovaného kocúra majú všetci radi, nemá s nikým problém. Našla som ho takého vychudnutého, že sa doteraz nevie dojesť..

Tortička

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
*2019. Majitelia chceli otráviť mamu mačku a 4 malinké dcéry, ktoré mala s divým kocúrom. Sú krásne sfarbené a odmalička plaché. Tortička Shira miluje najviac škrabkanie nad chvostom.

Muffinka

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
*2019. Majitelia chceli otráviť mamu mačku a 4 malinké dcéry, ktoré mala s divým kocúrom. Sú krásne sfarbené a odmalička plaché. Muffinka je najmenej plachá zo všetkých 4 sestier.

Gulička

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
*2019. Majitelia chceli otráviť mamu mačku a 4 malinké dcéry, ktoré mala s divým kocúrom. Sú krásne sfarbené a odmalička plaché. Ako mačiatko bola  zježená žltobiela guľka.

Sovička

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
*2019. Majitelia chceli otráviť mamu mačku a 4 malinké dcéry, ktoré mala s divým kocúrom. Sú krásne sfarbené a odmalička plaché. Odchyt sa mi podaril až po 3 dňoch. Stále je nekontaktná.

Thor

Virtuálna adopcia: Natália Barinková
*2020. Zachránený z lesa, kde ho vyhodili ako týždňové mačiatko. Odfľaškovaný a teda maznavý krásavec, pokojnej povahy, obrovský. Miluje tekuté "pudingové" pamlsky Miamor :-)

Roxy

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Majo z Tatier
*2020. Zachránený z lesa, kde ho vyhodili ako týždňové mačiatko. Odfľaškovaná milunká maznavá veľká štvorfarebka s hĺbavým pohľadom, rada hladká ľudí po tvári ♥

Odin

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
*2020. Zachránený v lese, kde ho vyhodili ako týždňové mačiatko. Odfľaškovaný a teda maznavý krásavec, pokojnej a milej povahy, nenáročný, pohrá sa, napapá sa a spinká :-)

Sheba

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Kristiána Kamenická
*2020. Zachránená z lesa, kde ju vyhodili ako týždňové mačiatko. Odfľaškovaná milunká nádherne sivá pruhovaná. Prejavilo sa u nej zápalové ochorenie čriev (IBD) a potrebuje špeciálnu diétu.

Poppy

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Katka
*2020. Vyhodená do prachu pri ceste ako týždňové bábo... neskutočne špinavá, slepá, oči zalepené hnisom... Poppy je teraz nádherná, veľká, veselá, obrovská a prítulná trojfarebka.

Karči

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Richard
*2020. Vyhodený do prachu pri ceste ako týždňové bábo... neskutočne špinavý, slepý, oči zalepené hnisom... Karči je odfľaškovaný pradivý maznáčik nádherného sfarbenia.

Buck

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Filipko
*2020. Vyhodený do prachu pri ceste ako týždňové bábo... neskutočne špinavý, slepý, oči zalepené hnisom... Teraz je krásna kombinácia bielej a čiernej farby, vďačný za každé pohladkanie.

Cilka & Dorka

Tieto zvieratká zatiaľ nemajú svojho hrdinu
* cca 2010-2012. Matka a dcéra, ktoré som (obe kosť a koža, bezzubé, vysilené od neustáleho rodenia mláďat) odchytila, dala sterilizovať a vypustila do pôvodnej lokality, kde som ich ďalšie 2 roky chodila kŕmiť. Na tretiu zimu som ich už brala do azylu.

Hektor

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Elis
Nájdený ako malý vychudnudý doškriabaný nevykastrovaný bitkár. Po pol roku, kedy sa bál aj najmenšieho zvuku, zistil, že mu už nikto neublíži. Narástol na obrovského statného maznáka.

Cecilka

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
* cca 2010-2015. Mačka, ktorá musela roky rodiť od mláďaťa, nestihla ani dorásť. Pri záchrane mala len 2kg. Zachránená pred utopením spolu s Kelly a deťmi v máji 2021.

Kelly/Keliška

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
* cca 2010-2015. Ustráchaná, plachejšia mačička, ktorej ešte bude trvať nejaký čas znova nájsť dôveru k ľuďom. Zachránená pred utopením spolu s Cecilkou a deťmi v máji 2021.

Diego

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Kristiána Kamenická
* apríl 2021. Zachránený pred utopením v máji 2021. Najväčší a najmaznavejší čierny kocúr v azyle.

Rafael

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
* apríl 2021. Zachránený pred utopením v máji 2021. Má amputovaný konček chvosta. Veľký maznák, hneď ponúka hladkanie bruška.

Chosé

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
* apríl 2021. Zachránený pred utopením v máji 2021. Keď ho niekto naštve, povie mu CH aj S, odtiaľ meno ChoSé :-D

Luca

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
* apríl 2021. Zachránený pred utopením v máji 2021. Najhlasnejšie ráno po mne vykrikuje, aby som už servírovala raňajky :-)

Raya

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
* apríl 2021. Zachránený pred utopením v máji 2021. Najväčšia čierna mačička u nás.

Muro

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
* júl 2022. Zachránený na vianoce 2022, kde 2 týždne čakal pred dverami školy a jeho stav sa stále zhoršoval. Už je doma v teplúčku. Vyhral nad panleukopéniou a ďalšími chorobami.

Edo

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
* august 2022. Kocúrik zvíťazil nad panleukopéniou, jeho sestričke sa to bohužiaľ napriek všetkej starostlivosti a liekom nepodarilo :-(

Venuša

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Adrika
* cca 2020. Mačička žila na ulici v blízkosti zlých ľudí, ktorí ubližovali jej aj jej deťom. Podarilo sa ju zachrániť v poslednej chvíli...

Jack

VIRTUÁLNA ADOPCIA: Adrika
* 2023. Zabili mu všetkých súrodencov, jeho zohavili a úplne mu rozmliaždili labku. Už mu však bude len dobre, aj keď len na troch labkách.

Fúzik

Toto zvieratko zatiaľ nemá svojho hrdinu
* cca 2020. Krásny, maznavý, kontaktný kocúr. Veľmi zhovorčivý, odpovedá na otázky :-) Voľný na adopciu domov. 
✿ ĎAKUJEME ✿
ALTEVITA Life-Health-Beauty obchod so zdravou výživou, aromaterapiou a bio kozmetikou (www.altevita.sk)
"Rozhodli sme sa spojiť s našimi zákazníkmi a spoločne pomôcť zvieratkám v azyle Horský Ranč. Najrýchlejšia forma pomoci je aktuálne tá finančná, ktorá je následne použitá podľa potreby. Za každé darované euro od našich zákazníkov túto sumu zdvojnásobíme a pošleme zvieratkám, ktoré to potrebujú. Ďakujeme, že pomáhate s nami."

Reštaurácia Staré časy (www.starecasy.eu): 
"Už dlho v sebe máme myšlienku pomôcť tým ktorí to potrebujú. Vo svete je veľa zla a ubližuje sa týmto nevinným stvoreniam. Odkedy funguje toto OZ, sa veľa krát stalo, že pani Monike nechali iba tak mačiatko za plotom. Prečo? Lebo to vytvorila celé, aby pomohla? Ibaže starostlivosť stojí veľmi veľa času a aj peňazí a o liekoch ani netreba vravieť, ale oplatí sa, všetko je opätované láskou. A preto sme sa rozhodli, že pomôžeme spolu s vami. 8.-10.11. Novembra 2022 pošleme 20% z tržby, tak ako aj celé tringelty, na transparentný účet tohto OZ. Tak príď, prosim, a podpor nás a tým aj našich 4 nohých bezbranných priateľov. Oni sa odvďačia svojou oddanosťou."
Kristiána Kamenická
Katarína Dekanová
Lucia Krchnáková
Zuzu, Renka a Tomáš
Viki a Andrea Fazekašové
Majo z Tatier
Hotel Villa Siesta
Keity Katarína
Andrea Gužiková
Daniela Liptáková
Marianna Frank
Altevita Life-Health-Beauty
Reštaurácia Staré časy
Eva Dolinayová
Tomi, Janka a Jasmínka
Zorka a Katka Rujákové
Džana a Belo
Natália Barinková
Kiss (Ernő) Arnold von Kamocsa
Silvia Gálová
Radka Gallik
Rýchlo, zdravo a chutne / LRfit
Miriama Kolb
rodina Mikulová
Hefko + Terezka
Ľubka Lenčová
Věrka
Dominika Konevaliková
Alena Kaprinayová / Elis
Miroslava Ilčíková
Petra Bridová
Timka a Ivko