Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom         

  POBYTY  

  KURZY  

 ZVIERATKÁ 

BIO PRODUKTY

  FOTKY  

AZYL MAČKY
Ako pomôcť
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom  Adoptujte
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom  Prispejte
  Darujte 2%
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom 0911 77 55 72 Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom ranc (zavinac) horskyranc.sk Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom Ako sa k nám najrýchlejšie dostanete


 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom10 BENEFITOV POBYTU NA HORSKOM RANČI
 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom Nádherná a čistá divoká príroda v každom ročnom období, panoramatické výhľady z kopcov krajšie než akýkoľvek obraz.
Horský Ranč je miesto, kde je tma tmou a nebo je posiate žiarivými hviezdami.
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomŠtýlový domček v čistom a upravenom areáli ranča. Ideálna nadmorská výška a silne okysličený vzduch pomáhajú pri dýchacích problémoch, alergiách, strese.
A ten božský kľud a súkromie...
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomDajte si rannú kávičku alebo čaj na terase s výhľadom na východ slnka v horách. Zastavte zhon, odpočiňte si a ukľudnite si myšlienky na mieste, kde môžete byť sami sebou a naplno si užívat toho, že ste pánmi svojho času. Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomV dome je plne vybavená kuchyňa so spotrebičmi i komplet riadmi. Pre prípravu vašich obľúbených delikates môžete využiť aj vonkajší gril, alebo si pri ohnisku urobiť divoký táborák.
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomMilujete zvieratá? Prídete si na svoje s koníkmi, psíkmi, mačičkami a vtáčikmi. Ak budete mať šťastie, uvidíte jelene, srnky, raky, salamandre, dravce, diviaky, stopy líšky, vlka a rysa. Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomMagický Horský ranč je raj pre tých, ktorí milujú ticho prerušované zvukmi prírody a zvierat, čistý horský vzduch, čistú pramenitú vodu a bio organickú stravu pripravenú s láskou k prírode a zvieratám.
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomChcete relaxovať aktívne? V blízkom okolí si vychutnáte jazdenie na koni, kúpanie a plávanie, lyžovanie a bežkovanie, korčuľovanie, cykloturistiku, turistiku, mountain walking aj zber byliniek a húb. Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom Pochoďte naboso chladivou horskou trávou, pokochajte sa krásnymi panoramatickými výhľadmi z náučného chodníka alebo z vysokej rozhľadne Háj, prejdite sa k jedinečnému Starohutskému vodopádu...
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomOrganizujete pobyty s cvičením vonku na horskom vzduchu, meditačné, relaxačné, harmonizujúce či sebapoznávacie semináre, kreatívne workshopy, tvorivé dielne, alebo máte rodinnú oslavu? Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomVyskúšali a doporučujú! Pozrite si recenzie aj fotky priamo od našich hostí, zarezervujte si chatu a spoznajte úžasný Horský Ranč ďaleko od každodenného zhonu.

 
Na správnom mieste ste tam, kde sa prestanete pýtať, koľko je hodín.
 

 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomUBYTOVANIE Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom
 

Súčasťou areálu ranča je štýlový domček, ktorý si možno prenajať. Ubytuje sa v ňom 10 osôb v 3 spálňach. V dome sú 2 kúpeľne s toaletami. Zo spoločenskej miestnosti s barom a kuchynským kútom sa vychádza na terasu, kde môžete oddychovať na čerstvom vzduchu s krásnym výhľadom, alebo sledovať naše zvieratká a v prípade záujmu aj zapojiť sa do starostlivosti o ne.

Zabudnite na uponáhľané mesto, nevybavené maily a stres a príďte si k nám odpočinúť a zažiť krásny víkend len a len vo vašej réžii.

Preferujeme digitálny detox, v dome nie je TV a ani wifi. Pokiaľ by ste predsa len zháňali internetové pripojenie, je k dispozícii za poplatok. Veríme však, že ho u nás nebudete potrebovať.

Základnou myšlienkou pobytu hostí je oddych a relax v čistej prírode navôkol, objavovanie prírodných krás na potulkách prastarým lesom, animoterapia s našimi zvieratkami. Okrem domčeka s terasou môžete odpočívať i v našich prírodných záhradach a zákutiach. Na Horskom Ranči zažijete spomalenie a 100% relax. Je to miesto, kde môžete byť sami sebou a naplno si užívat toho, že ste pánmi svojho času, ďaleko od každodenného zhonu.


 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom Prízemie Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

Spoločenské priestory - bar, kuchynský kútik, jedálenská časť, terasa

Kuchynské vybavenie zahŕňa riady + spotrebiče (chladnička, indukčná platňa, mokka kanvička na mletú kávu - koťogo, hrnce, panvice, príbory, poháre, šálky, taniere, naberačky, varešky, nože, sitá, strúhače, utierky). Pre prípravu vašich obľúbených delikates môžete využiť aj vonkajší gril, alebo si pri ohnisku urobiť divoký táborák.
 
 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

Južná izba s krbom

Izba pre 1 - 3 osoby na zvýšenom prízemí (3 schody z chodby, je najbližšie ku kúpeľniam). Odpočiniete si tu na dvojposteli a na treťom lôžku.

V izbe sa nachádzajú krbové kachle, v ktorých si môžete založiť romantický oheň.
(v cene prenájmu nie je zahrnutá cena dreva - 5€ za bedňu, vystačí na 2 večery)

 
 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

2 Kúpeľne

so sprchovým kútom, umývadlom a toaletou. Vo vybavení je uterák na ruky, osušky, toaletný papier, tekuté mydlo.
 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom Náš tip: Na mieste si môžete zakúpiť voňavú 100% bio handmade prírodnú kozmetiku - telové mydlá, tuhý šampón, balzamy na pery, telové oleje a krémy, mastičku proti vráskam, bylinkové elixíry.


 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom Podkrovie Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom
 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

Východná izba

Veľká izba pre 1 až 4 osoby, na poschodí (nad spoločenskou miestnosťou), s výhľadom na východ slnka. Postele sú rozmiestnené 1 + 1 + 2. Kvôli mlynárskym schodom nie je vhodná pre ľudí s pohybovými problémami, ani pre ľudí vyšších ako 190cm (v tejto výške sa v izbe nachádzajú trámy - klieština).
 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

Západná izba

Izba pre 1 až 3 osoby, na poschodí (nad južnou spálňou), s výhľadom na kone a mačací domček. Pod oknom rastie obrovská čerešňa. Postele sú 1 + 2. Kvôli mlynárskym schodom nie je vhodná pre ľudí s pohybovými problémami, ani pre ľudí vyšších ako 190cm (v tejto výške sa nachádzajú trámy - klieština).


Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom
 
 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomČO NA HORSKOM RANČI EŠTE ZAŽIJETE?Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom
 
 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

 
 

Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

Aktivity a športy v krásnej prírode

 • zber húb priamo v tesnom okolí Horského Ranča
 • lyžovanie Salamandra Resort (22 km), Ski Drozdovo (14 km)
 • bežkovanie na Vojšín, ktorý sa nachádza od nás 3km
 • korčuľovanie na ľade a sánkovanie
 • kúpanie - Tajch (3 km), Vodný raj Vyhne (30km), Sklené Teplice (33km)
 • cykloturistika, turistika: náučný chodník Vojšín (mapa), ktorý začína prekrásnym Starohutským vodopádom a končí Andezitovým kamenným morom.
 • splavovanie Hrona (spojte v jeden výlet s návštevou hradu Revište alebo Losou farmou a Zveroparkom v Revišti)
 • výlet na Benediktínsky kláštor v Hronskom Beňadiku
 • prieskum Šachta Athandel, štôlňa Tag a Potterov ohňový stroj v Novej Bani
 • dobrodružná ferrata pre deti aj dospelých a
 • výhliadková veža Háj tiež priamo v Novej Bani

 
 

Starohutský vodopád

Nachádza sa na Sklennom potoku asi 300 m severne od osady Stará Huta - mestskej časti Novej Bane. Starohutský vodopád je jeden z najmohutnejších vodopádov v stredoslovenských neovulkanitoch. Jeho vody padajúce z výšky 5 metrov do skalného amfiteátra tvoreného treťohornými pyroxenickými andezitmi bývajú najpôsobivejšie v jarnom období, kedy má vodopád najmohutnejší prietok.

Andezitové kamenné more

sa rozkladá v chotári obce Malá Lehota na nive miestneho potoka. Ide o jedinečný geologicko-geomorfologický útvar, ktorý vznikol mrazovým rozpadom lávového prúdu niekedy v štvrtohorách. Tunajší andezit obsahuje čiastočky kremeňa, ktoré sa trblietajú ako drobné diamanty. Žiaľ, kamenné more si dnes už nemožno obzrieť v jeho pôvodnej rozľahlosti. Pred vyhlásením za prírodnú pamiatku si totiž ľudia časť z neho rozobrali. Andezitové kamenné more je prístupné z obce Malá Lehota alebo po Náučnom chodníku Vojšín, ktorý začína pri Starohutskom vodopáde, ide cez niekoľko vŕškov a končí práve v lokalite kamenného mora v Malej Lehote.
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

 
 

Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

Rozhľadňa Háj

Táto vyhliadková veža je na Slovensku unikátna. Turisti, ktorí navštívia Rozhľadňu Háj nad Novou Baňou, sa môžu tešiť na pohľad na Novobanskú kotlinu, Pohronský Inovec, ale aj časť Podunajskej nížiny či Vtáčnik, ba dokonca i Ostrihom v Maďarskej republike. Na vyhliadkovej plošine je umiestnený ďalekohľad s 35-násobným priblížením (použitie je zadarmo). Až 21 metrov vysoká vyhliadková veža sa nachádza na turistickej zastávke Háj, vo výške 625 m n. m.

Mohutný vrch Háj vypínajúci sa do výšky 713 m n. m. je výraznou prírodnou dominantou Novej Bane. Vrch je tvorený ryolitom, ktorý sa tu ako tradičný materiál na výrobu mlynských kameňov ťažil už od stredoveku. Pozostatky ťažby možno v oblasti dodnes vidieť v podobe opustených kameňolomov. V súčasnosti Háj predstavuje obľúbený turistický cieľ.

K rozhľadni na Háji sa možno dostať po náučnom chodníku Zvonička, ktorého východiskom je mesto Nová Baňa.

 
 

Ferrata pre deti aj dospelých

Novinka roku 2022 - ferratový areál pre deti i dospelých. V troch sektoroch v lokalite Zvonička si návštevníci budú môcť vyskúšať rôzne lanové trasy, siete či mosty.

Areál Zvonička vznikol okolo historického objektu zvonice, ktorá bol postavená v roku 1874 ako súčasť pútnického miesta Kohútovo. Nachádza sa na križovatke viacerých turistických trás, ktoré turistov privedú k rozhľadni, vyhliadkovým skalám alebo k banským dielam na novootvorenom banskom náučnom chodníku. V nedávnej minulosti tam vyrástol i Záhradný les z vysadených domácich i cudzokrajných stromov a krov.

Celý ferratový areál je rozdelený na tri sektory. V sektore Gitara je vybudovaný traverz celej čelnej steny s dĺžkou 60 metrov. Taktiež je prepojená štvormetrovým mostom s lanovou sieťou. V sektore Sokolie hniezda sú vedené ferratové mosty k dreveným ochodziam, ktoré sú upevnené okolo neďalekých stromov. V poslednom sektore Zvonička musí návštevník prekonávať rôzne prekážky vo výške, či už je to balansovanie na lanovom alebo drevenom moste, prechod vertikálnou sieťou, alebo liezť po skale. Trasy sú prioritne určené pre menej skúsených lezcov a deti od osem rokov.
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

 
 

Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je jedným z najkrajších a historicky najzaujímavejších miest na Slovensku. V decembri roku 1993 sa Banskej Štiavnici dostalo najvyššieho medzinárodného uznania, keď bolo mesto spolu s technickými pamiatkami v okolí zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Štiavnica je malebné a fotogenické mesto. V úzkom údolí stoja kostoly, paláce bohatých ťažiarov a meštianske domy, v kopcoch nad nimi sú učupené malé banícke domčeky, to všetko pospájané romantickými uličkami a chodníkmi so stovkami schodov.

Neobíďte štiavnické bane, tajchy, Kalváriu, Botanickú záhradu, Banícku akadémiu, Nový zámok, Starý zámok, Kostol sv. Kataríny, Kaštieľ a múzeum vo Svätom Antone, Počúvadlianske jazero a Sitno...

 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom

 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomCENNÍK A REZERVÁCIA Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom Vraj za jeden víkend na Horskom Ranči si oddýchnete ako za dvojtýždňovú dovolenku. Zarezervujte si ubytovanie s priateľmi či rodinou a príďte na miesto, kde zastal čas a kde večer žiarivé hviezdy nočnej oblohy nenarúša mestské osvetlenie. Zastavte zhon, odpočinte si a ukľudnite si myšlienky. Tešíme sa na vás!
Prenájom domu je možný na minimálne 2 noci. Ceny prenájmu na 1 noc:
Počet osôb *

do 4 osôb
5 osôb
6 osôb
7 osôb
8 osôb
9 osôb
10 osôb
Cena prenájmu

161€
179€
195€
209€
221€
232€
240€
Zľavnená cena

134€
149€
163€
175€
185€
193€
200€
Storno podmienky

Pobyt môžete zrušiť alebo presunúť na iný termín (pokiaľ je voľný).

Do 28 dní pred termínom - zrušenie zadarmo, presun zadarmo.
15-27 dní pred termínom - zrušenie 15%, presun zadarmo.
8-14 dní pred termínom - zrušenie 30%, presun 10%.
0-7 dní pred termínom - zrušenie 50%, presun 15%.

* Deti do 1 roka na spoločnej posteli s matkou alebo vo vlastnej cestovnej postieľke zadarmo.

Pri nástupe sa vyberá vratná kaucia 200€, ktorá bude na konci pobytu pri odovzdaní objektu v poriadku vrátená.

Prenájom viac ako 4 noci: -10% (neplatí na Veľkú noc a Silvestra).

Silvester: min. 6 osôb, min. počet nocí 5, ceny bez prirážky!

 
CENA ZAHŔŇA
 • prenájom domu
 • posteľná bielizeň
 • osušky, uteráky na ruky
 • toaletný papier
 • energie
 • vybavená kuchyňa + terasa
 • strážené parkovanie pred chatou
 • gril + vidlice na opekanie
 • vonkajšie ohnisko na opekanie
 
CENA NEZAHŔŇA

 • Uhlie/brikety do grilu - treba si priniesť.

 • Drevo do krbu v južnej spálni alebo na opekanie. Cena je 5€/bedňa.

 • Wifi pripojenie. Cena je 2€ na 1 zariadenie/1 noc, spolu 4€/víkend.
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom  

príchod medzi 14:00 a 20:00

odchod do 12:00 hod 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájomDOMÁCE PRAVIDLÁ NÁJOMCOV Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom
 

1. Nájomcovia sú povinní svojim správaním predchádzať nebezpečenstvu poškodenia objektu a jeho vnútorného i vonkajšieho vybavenia a výsadby, predchádzať vzniku požiaru a neubližovať zvieratám.
 
Kontakt so všetkými zvieratami na ranči je na vlastné riziko! Nevstupujte do priestorov vyhradených pre kone. Elektrický ohradník pre kone môže byť pod prúdom. Nekŕmte kone, psy, mačky, vtáky. Neotvárajte voliéry so strážnymi psami, nestrkajte ruky do mreží voliéry.

2. Škody spôsobené úmyselne alebo nedbalosťou sa považujú za zničenie majetku a požaduje sa za ne náhrada.

3. V prípade úrazu, ujmy na zdraví alebo inej nepredvídanej okolnosti nenesie prenajímateľ žiadnu zodpovednosť. Z bezpečnostných dôvodov nie je dovolené ponechať deti do 12 rokov bez dozoru dospelých. Pohyb dieťaťa vo vyhradených častiach areálu a kontakt so zvieratami je v sprievode rodičov. Rodič je povinný oboznámiť svoje dieťa s uvedenými pravidlami bezpečnosti a dbať na ich dodržiavanie.

4. Prenajímateľ nezodpovedá za veci, vrátanie peňazí a cenností vnesené hosťom do ubytovania a za škodu spôsobenú na odložených veciach. Za škody spôsobené na majetku a zariadení domu v čase prenájmu zodpovedajú nájomcovia.

5. V dome platí zákaz manipulácie s nábytkom a vybavením. Vnútorné dekorácie /deky, vankúše/ sa z izieb nevynášajú.

6. V dome sa prezúva do domácej obuvi.

7. Vo vnútorných priestoroch domu platí prísny zákaz fajčenia a manipulácie s otvoreným ohňom. Fajčenie je povolené na vonkajšej terase a ohorky treba hádzať do popolníka, nie do trávy!

8. Vonku je povolené rozkladať oheň len na určenom ohnisku. Pokiaľ nie je oheň pod dozorom, treba ho uhasiť. K dispozícii je gril, kotlík na guláš a náradie. Všetko náradie a príslušenstvo bude po použití očistené a nepoškodené vrátené.

9. Svoje odpadky poctivo trieďte, zvyšky jedál prosíme nesplachovať! Do čističky odpadových vôd nepatria ani hygienické potreby!

10. V deň odchodu dajú nájomcovia dom aj okolie do pôvodného stavu: umytý a uložený riad, šporák, náradie ku grilu a kotlíku, vyčistené ohnisko, uprataná terasa. V cene prenájmu je zahrnuté prezlečenie perín a príprava postelí, hygiena kúpeľní a podláh, ale cena NEZAHŔŇA čistenie kobercov, matracov, znečistenia hojdacích lehátok požívatinami, maľovanie počmáraných, alebo inak zašpinených stien a ďalšieho nadmerného znečistenia...

11. Prosím, chápte a rešpektujte, že domček sa nachádza v našom súkromnom priestore a teda Vás prosíme, aby ste si doň nevodili návštevy a známych. Pre posedenia s pozvanou rodinou či priateľmi je určená vínna pivnica, kde si spoločne môžete vychutnať bio vínko i nealko bylinkové čaje a smoothies.

 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom
 
POSTUP REZERVÁCIE

OVERTE si obsadenosť termínu mailom / telefonicky / FB správou.

UHRAĎTE rezervačnú zálohu v sume 1 noci. Rezervácia platí až po úhrade zálohy. Vašu rezerváciu následne potvrdíme e-mailom.

číslo účtu banka variabilný symbol správa pre prijímateľa
SK70 8330 0000 0028 0105 0955 FIO 2022 Vaše meno

Darčekový poukaz na pobyt

 
Horský Ranč, ubytovanie, kurz, prenájom Horský ranč
Kolibská cesta 6266
96801 Nová Baňa - Štále
časť KOLIBA / ILEND

tel.: +421 (0) 911 77 55 72

e-mail: ranc (zavinac) horskyranc.sk

facebook OZ Horský Ranč

facebook Ubytovanie Horský Ranč

Horský Ranč © 2010 - 2021