Horský Ranč 
Víkendové pobyty
pre milovníkov
prírody a zvierat
Foto
galéria
Bylinkové kurzy,
joga & taiči pobyty
vínna pivnica
Bio & Handmade
bylinky, kozmetika,

lapače snov
Naše
zvieratká
Mačacie
hniezdo
záchrany
   
Ako pomôcť
  Adoptujte
  Prispejte
  Venujte 2%
Vitajte na Horskom Ranči, ktorý vyrástol s dôrazom na úctu k prírode a lásku k zvieratám.

0911 77 55 72 ranc (zavinac) horskyranc.sk Ako sa k nám najrýchlejšie dostanete


 
10 BENEFITOV POBYTU NA HORSKOM RANČI
 
Horský Ranč - Benefity pobytu Nádherná a čistá divoká príroda v každom ročnom období, panoramatické výhľady z kopcov krajšie než akýkoľvek obraz.
Horský Ranč je miesto, kde je tma tmou a nebo je posiate žiarivými hviezdami...
Horský Ranč - Benefity pobytuŠtýlová chata v čistom a upravenom areáli ranča. Ideálna nadmorská výška a silne okysličený vzduch pomáhajú pri dýchacích problémoch, alergiách, strese.
A ten božský kľud a súkromie...
Horský Ranč - Benefity pobytuDajte si rannú kávičku alebo čaj na terase s výhľadom na východ slnka v horách. Zastavte zhon, odpočiňte si a ukľudnite si myšlienky na mieste, kde môžete byť sami sebou a naplno si užívat toho, že ste pánmi svojho času. Horský Ranč - Benefity pobytuV chate je plne vybavená kuchyňa so spotrebičmi i komplet riadmi. Pre prípravu vašich obľúbených delikates si môžete zapožičať gril, alebo na vonkajšom ohnisku si urobíte divoký táborák.
Horský Ranč - Benefity pobytuMilujete zvieratá? Prídete si na svoje s koníkmi, psíkmi, mačičkami a vtáčikmi. Ak budete mať šťastie, uvidíte jelene, srnky, raky, salamandre, dravce, diviaky, stopy líšky, vlka a rysa. Horský Ranč - Benefity pobytu Pochoďte naboso chladivou horskou trávou, pokochajte sa krásnymi panoramatickými výhľadmi z náučného chodníka alebo z vysokej rozhľadne Háj, prejdite sa k jedinečnému Starohutskému vodopádu...
Horský Ranč - Benefity pobytuChcete relaxovať aktívne? Jazdenie na koni, kúpanie a plávanie, lyžovanie a bežkovanie, korčuľovanie, cykloturistika, turistika, mountain walking, rybačka na jazere, či zber húb... Horský Ranč - Benefity pobytuPritúlte sa pri krbe s výborným bio vínkom a s obľúbenou knihou... alebo posedte v štýlovej kamennej vínnej pivničke. Príďte si k nám odpočinúť a zažiť krásny víkend len a len vo vašej réžii.
Horský Ranč - Benefity pobytuOrganizujete pobyty s cvičením vonku na horskom vzduchu, meditačné, relaxačné, harmonizujúce či sebapoznávacie semináre, kreatívne workshopy, tvorivé dielne, alebo máte rodinnú oslavu? Horský Ranč - Benefity pobytuVyskúšali a doporučujú! Pozrite si recenzie aj fotky priamo od našich hostí, zarezervujte si izbu a spoznajte úžasný Horský Ranč ďaleko od každodenného zhonu. Na správnom mieste ste tam, kde sa prestanete pýtať, koľko je hodín...

 
Vitajte na Horskom Ranči, ktorý vyrástol s dôrazom na úctu k prírode a lásku k zvieratám.

 
CHATA HORSKÝ RANČ
 

Súčasťou nášho ranča je chata, ktorú si možno prenajať. Ubytuje sa v nej 10 osôb v 3 spálňach. V chate sú 2 kúpeľne s toaletami. Z kuchyne sa vychádza na terasu, kde môžete oddychovať na čerstvom vzduchu s krásnym výhľadom, alebo sledovať naše zvieratká a zapojiť sa do starostlivosti o ne.

Zabudnite na uponáhľané mesto, nevybavené maily a stres a príďte si k nám odpočinúť a zažiť krásny víkend len a len vo vašej réžii. Základnou myšlienkou pobytu hostí je oddych a relax v čistej prírode navôkol, objavovanie prírodných krás na potulkách prastarým lesom, animoterapia s našimi zvieratkami. Okrem chaty môžete odpočívať i v našich prírodných záhradach a zákutiach. Na Horskom Ranči zažijete spomalenie a 100% relax. Je to miesto, kde môžete byť sami sebou a naplno si užívat toho, že ste pánmi svojho času, ďaleko od každodenného zhonu.


 

Izba pre 1 - 3 osoby na zvýšenom prízemí (3 schody z chodby, najbližšie ku kúpeľniam). Dvojposteľ 160 x 200 cm s dvojpaplónom + ďalšia posteľ. V izbe sa nachádzajú krbové kachle, v ktorých sa kúri v zimných mesiacoch.
 

Izba pre 1 - 3 osoby, na poschodí (nad južnou spálňou), s výhľadom na koníky. Kvôli mlynárskym schodom nie je vhodná pre ľudí s pohybovými problémami, ani pre ľudí vyšších ako 190cm (v tejto výške sa nachádzajú trámy-klieština).
 

Izba pre 1 - 4 osoby, na poschodí, s výhľadom na východ slnka. Kvôli mlynárskym schodom nie je vhodná pre ľudí s pohybovými problémami, ani pre ľudí vyšších ako 190cm (v tejto výške sa nachádzajú trámy-klieština).
 

VYBAVENIE KUCHYNE:
riady+spotrebiče (chladnička, mraznička, elektrický šporák s trúbou, varná kanvica, mikrovlnka, mokka kanvičky na mletú kávu - koťogo, hrnce, panvice, príbory, poháre, šálky, taniere, naberačky, varešky, nože, sitko, strúhač)


Vitajte na Horskom Ranči, ktorý vyrástol s dôrazom na úctu k prírode a lásku k zvieratám.
 
 
ČO U NÁS ZAŽIJETE?
 
 

Relax s čašou bio vínka

Po aktívne strávenom dni nie je nič krajšie ako oddýchnuť si večer s partnerom, rodinou alebo priateľmi pri dobrom bio vínku na terase, rozprávať si zážitky z celého dňa hľadiac na slnko zapadajúce za horu... alebo priamo v kamennej klenbovej vínnej pivnici s nádherným historickým osvetlením a s krbom.

Semináre, workshopy i rodinné oslavy

Vnútri vínnej pivnice je kapacita 12 miest na sedenie. Pivnička je v zime vykurovaná krbovými kachlami. Vonkajšie sedenie s grilom je s výhľadom na jazierko, žblnkotajúci potôčik, pasienky s koníkmi a panorámu vrchov Pohronského Inovca a Štiavnických vrchov.

V týchto priestoroch realizujeme nielen ochutnávku bio vín, aj semináre a workshopy rozvíjajúce kreativitu, tvorivé dielne pre šikovné ruky, relaxačné a vzdelávacie semináre v lone prírody. Je to aj obľúbené a netradičné miesto pre rodinné oslavy.

Horský Ranč - Relax s čašou bio vínka

 
 
Horský Ranč - Tematické víkendové pobyty

Tematické víkendové pobyty pre rok 2019

Jarné bylinkovanie na Horskom Ranči
Liečivé bylinky & výroba prírodnej kozmetiky - praktický pobytový kurz
Priamo na voňavej lúke spoznáme liečivé bylinky voňavej domácej lekárničky, ktoré nám ponúkne príroda v danej sezóne a nazbierame si ich aj do zásoby domov. Ukážeme si, ako zbierať a spracovávať púčiky, kvety, výhonky, listy, vňate i korene. V kozmetickej praktickej časti si vyrobíme prírodnú bio kozmetiku - maste i oleje, balzamy na pery, ale i liečivé tinktúry, sirupy a likéry.

Volanie divokej ženy
Návrat k prírode, k svojej intuícii, svojmu pravému ja, k svojej duši...
Čaká nás krásny divý les a lúky, kde môžeme chodiť naboso. Večerná vatra, tanec a spev pri ohni. Zber divorastúcich liečivých byliniek a stretnutia so zvieratami. Cvičenie jogy i taiči. Tvorivá či meditatívna samota i ženský kruh. Kreslenie mandál alebo neorganizovaná automatická kresba podľa vlastnej intuície, vyrezávanie z dreva či výroba vlastných pierkových náušníc alebo kamienkových náramkov v bohémskom štýle /boho style/ a mnoho ďalších zážitkov.

 
 

Turistika a iné športy v krásnej prírode

Novobanský región sa nachádza v južnej časti stredného Pohronia medzi dvoma chránenými krajinnými oblasťami Ponitrie a Štiavnické vrchy. Pre turistov je k dispozícii niekoľko značkovaných turistických trás a náučný chodník Vojšín (vytlač si mapu TU).

Lokalita ponúka tiež široké spektrum športových aktivít:

 • jazdenie na koni - v krásnom lesnom teréne v susednom areáli Hrošov vrch (0905 635 312, 0905 586 074)
 • lyžovanie Salamandra Resort (22 km), Ski Drozdovo - aj s večerným lyžovaním (14 km)
 • bežkovanie na Vojšín, ktorý sa nachádza od nás 3km
 • korčuľovanie na ľade (3 km) a sánkovanie (všade naokolo)
 • kúpanie a plávanie: vodná nádrž Tajch (3 km), Vodný raj Vyhne (30km)
 • cykloturistika, turistika, mountain walking: náučný chodník Vojšín, ktorý začína prekrásnym Starohutským vodopádom a končí andezitovým kamenným morom.
Horský Ranč - Turistika a iné športy v krásnej prírode

 
 
Výhliadka Háj

Rozhľadňa Háj

Táto vyhliadková veža je na Slovensku unikátna. Turisti, ktorí navštívia Rozhľadňu Háj nad Novou Baňou, sa môžu tešiť na pohľad na Novobanskú kotlinu, Pohronský Inovec, ale aj časť Podunajskej nížiny či Vtáčnik, ba dokonca i Ostrihom v Maďarskej republike. Na vyhliadkovej plošine je umiestnený vyhliadkový ďalekohľad s 35-násobným priblížením. Až 21 metrov vysoká vyhliadková veža sa nachádza na turistickej zastávke Háj, vo výške 625 m n. m.
Mohutný vrch Háj vypínajúci sa do výšky 713 m n. m. je najvýraznejšou prírodnou dominantou okolia Novej Bane. Vrch je tvorený ryolitom, ktorý sa tu ako tradičný materiál na výrobu mlynských kameňov ťažil už od stredoveku. Pozostatky ťažby možno v oblasti dodnes vidieť v podobe opustených kameňolomov. V súčasnosti Háj predstavuje obľúbený turistický cieľ. Môže za to okrem iného fakt, že ide o jedno z najlepších vyhliadkových miest v okolí Novej Bane. Pod vrcholom, v blízkosti miesta, kde počas SNP stála vojenská pozorovacia veža, vyrástla v roku 2014 turistická rozhľadňa z dreva a ryolitu prepájajúceho stavbu s kamenárskou tradíciou mesta. K rozhľadni na Háji sa možno dostať po náučnom chodníku Zvonička, ktorého východiskom je mesto Nová Baňa.

 
 

Starohutský vodopád

Nachádza sa na Sklennom potoku asi 300 m severne od osady Stará Huta - mestskej časti Novej Bane. Starohutský vodopád je jeden z najmohutnejších vodopádov v stredoslovenských neovulkanitoch. Jeho vody padajúce z výšky 5 metrov do skalného amfiteátra tvoreného treťohornými pyroxenickými andezitmi bývajú najpôsobivejšie v jarnom období, kedy má vodopád najmohutnejší prietok. Vznikol tektonickým poklesom krýh, čím sa vytvoril terénny skok - stena lokálne až 10 m vysoká. Výmer prírodnej zaujímavosti je ohraničený rozlohou 4,24 ha. V jeho vodnom toku žije dnes už vzácny rak čierny. Z vtáctva sa tu vyskytuje ďateľ prostredný, drozd čierny, kukučka obyčajná, oriešok, sýkorka veľká, trasochvost biely a vodnár obyčajný. Zo živočíchov jašterica múrová a salamandra. K Starohutskému vodopádu, Národnej prírodnej pamiatke Vojšína, vedie náučný chodník v turistickej obci patriaci k atraktívnym a vyhľadávaným miestam našej prírody. Na turistickej trase možno obdivovať aj ďalšie zaujímavosti, ako CHPV Malolehotské kamenné more, prameň rieky Žitava vo Veľkej Lehote a Národnú kultúrnu pamiatku - Kláštor v Hronskom Beňadiku.
Starohutský vodopád

 
 

Horský Ranč - Relax s čašou bio vínka

Rybolov a hubárčenie

Pre väčšinu ľudí je zber húb dôležitou súčasťou ozdravnej pohybovej aktivity a duševnej relaxácie.

Vďaka priaznivým prírodným podmienkam (dostatok tepla i vlahy a výnimočne vysoká lesnatosť s bohatým zastúpením horských smrečín a bučín, ale aj teplomilných dubín) patria lesy Pohronského Inovca k výdatným náleziskam húb. Dobrá poloha ranča umožňuje aj amatérskym hubárom priniesť plný košík viacerých druhov dubákov, alebo kuriatok a masliakov, a to priamo v areáli alebo v jeho tesnom okolí. Radi Vám podáme informáciu, či a kedy "rastú" :-)

Neďaleké jazero Tajch (vzdialenosť 3 km) je ideálne miesto na oddych a relax pri vode. Je možné zakúpiť si aj 1-dňový rybársky lístok.

Zveropark

V Revištskom Podzámčí, 17km od nás, sa nachádza novovybudovaný zveropark vo voľnej prírode.

Žije tu veľa druhov zvierat, no medzi najväčšie unikáty v areáli rozhodne patria losy mokraďové. Hoci tieto mohutné zvieratá patria k pôvodným zástupcom fauny na Slovensku, na našom území ich vyhubili približne pred troma storočiami. Objavujú sa tu preto už len veľmi zriedkavo.

V areáli nájdete i muflóny, daniele, diviaky, skunky, medvedíky čistotné, bažanty a pávy, emu, hodvábničky, líšky, jelene, morky... pre deti je pripravený hladkací kútik so zvieratkami a veľa atrakcií.

Viac informácií nájdete na stránke www.zveropark.sk.

  Horský Ranč - Relax s čašou bio vínka

Vitajte na Horskom Ranči, ktorý vyrástol s dôrazom na úctu k prírode a lásku k zvieratám.

 
CENNÍK A REZERVÁCIA
 

Vraj za jeden víkend na Horskom Ranči si oddýchnete ako za dvojtýždňovú dovolenku. Zarezervujte si svoju izbu a príďte na miesto, kde zastal čas a kde večer žiarivé hviezdy nočnej oblohy nenarúša mestské osvetlenie.
Zastavte zhon, odpočinte si a ukľudnite si myšlienky. Tešíme sa na vás!

Prenájom chaty je možný počas víkendov a minimálne 2 noci. Ceny prenájmu na 1 noc:
 

izba pre 1 osobu

25€/noc

izba pre 2 osoby

39€/noc

izba pre 3 osoby

52€/noc

izba pre 4 osoby

65€/noc

Prenájom celej chaty /cena za 1 noc/

110€
6 osôb
120€
7 osôb
130€
8 osôb
140€
9 osôb
150€
10 osôb
Deti do 2rokov na spoločnej posteli s matkou alebo vo vlastnej cestovnej postieľke zadarmo. Prenájom chaty viac ako 2 noci: zľava -10%.
 • prenájom izby alebo chaty
 • posteľná bielizeň
 • osušky, uteráky na ruky
 • toaletný papier
 • energie
 • vybavená kuchyňa
 • strážené parkovanie pred chatou
 • drevo do krbu v južnej spálni
 • detské pieskovisko s hračkami
 • gril + vidlice na opekanie
 • kotlík na guláš/kapustnicu, náradie
 • vonkajšie ohnisko na opekanie

 • Vratná kaucia 50€/izba alebo 100€/chata

 • Poplatok za záverečné upratovanie: 10€/izba - 30€/chata. Pokiaľ objekt odovzdáte v pôvodnom stave (nepremiestnený a nezničený inventár, umytý a uložený riad v kuchyni, uprataná terasa, ohnisko a vyčistené náradie), poplatok Vám nebude účtovaný.

 • Do grilu si treba priniesť brikety. U nás si môžete nazbierať alebo zakúpiť hotové suché drevo na oheň alebo do kotlinky.

 • Preferujeme digitálny detox, v chate nie je TV a ani wifi. Pokiaľ by ste predsa len zháňali internetové pripojenie, je k dispozícii za poplatok. Veríme však, že ho u nás nebudete potrebovať.
 

 • príchod medzi 14:00 a 20:00,

 • odchod do 12:00 hod.


Prosím, chápte a rešpektujte, že chata sa nachádza v našom súkromnom priestore a teda Vás prosíme, aby ste si k nám nevodili návštevy a známych. Pre posedenia s priateľmi je určená naša vínna pivnica.

Vstup so psíkom nie je možný,
iné zvieratká podľa dohody.

Vitajte na Horskom Ranči, ktorý vyrástol s dôrazom na úctu k prírode a lásku k zvieratám.
 

Postup rezervácie:

OVERTE si obsadenosť termínu mailom / telefonicky / FB správou.

UHRAĎTE nevratnú rezervačnú zálohu 50% (záloha je zároveň storno poplatkom).
Rezervácia platí až po úhrade zálohy. Vašu rezerváciu následne potvrdíme e-mailom.

číslo účtu banka variabilný symbol správa pre prijímateľa
SK70 8330 0000 0028 0105 0955 FIO 2019 Vaše meno

Darčekový poukaz na pobyt
Horský Ranč Horský ranč
Kolibská cesta 6266
96801 Nová Baňa - Štále
časť KOLIBA / ILEND

tel.: +421 (0) 911 77 55 72

e-mail: ranc (zavinac) horskyranc.sk

facebook OZ Horský Ranč

facebook Chata Horský Ranč

Horský Ranč © 2010 - 2018