Horský Ranč 
Víkendové pobyty
pre milovníkov
prírody a zvierat
Foto
galéria
Bylinkové kurzy,
joga & taiči pobyty
vínna pivnica
Bio & Handmade
bylinky, kozmetika,

lapače snov
Naše
zvieratká
Mačacie
hniezdo
záchrany
   
Ako pomôcť
  Adoptujte
  Prispejte
  Venujte 2%
Vitajte na Horskom Ranči, ktorý vyrástol s dôrazom na úctu k prírode a lásku k zvieratám.

0911 77 55 72 ranc (zavinac) horskyranc.sk Ako sa k nám najrýchlejšie dostanete


 
Čarovné miesto pre semináre, kurzy, oslavy
 

V našom areáli sa nachádza krásna kamenná klenbová stavba s nádherným historickým ručne robeným mosadzným osvetlením, obklopená zelenou záhradou, kde pri východe slnka spievajú vtáci. Cez deň je zaliata slnečným jasom a pergola s viničom ponúka osviežujúci tieň. Letné večery spríjemňujú cvrčky a jasné hviezdy.

Vnútri je kapacita cca 12 miest na sedenie. Miestnosť je v zime vykurovaná krbovými kachlami. Vonkajšie posedenie je potechou oka s výhľadom na potôčik a jazierko s priezračnou vodou, pasienky s koníkmi a panorámu vrchov Pohronského Inovca a Štiavnických vrchov.

V týchto priestoroch realizujeme nielen ochutnávku bio vín, ale aj relaxačné a vzdelávacie semináre a kurzy v lone prírody. Je to aj obľúbené a netradičné miesto na rodinné oslavy.

Vitajte na Horskom Ranči, ktorý vyrástol s dôrazom na úctu k prírode a lásku k zvieratám.
 

CENNÍK PRENÁJMU
Pondelok - Piatok 12€ / hodinu 48€ / poldeň - 5 hodín za cenu 4 hodín 72€ / celý deň - 9 hodín za cenu 6 hodín
Sobota - Nedeľa 15€ / hodinu 60€ / poldeň - 5 hodín za cenu 4 hodín 90€ / celý deň - 9 hodín za cenu 6 hodín 
Kalendár podujatí pre rok 2019

 

Jarné bylinkovanie na Horskom Ranči

Liečivé bylinky & výroba prírodnej kozmetiky - praktický pobytový kurz

POPIS KURZU

Priamo na voňavej lúke spoznáme liečivé bylinky voňavej domácej lekárničky, ktoré nám ponúkne príroda v danej sezóne a nazbierame si ich aj do zásoby domov.

Ukážeme si, ako zbierať a spracovávať púčiky, kvety, výhonky, listy, vňate i korene.

V kozmetickej praktickej časti si vyrobíme prírodnú bio kozmetiku - mastičky i oleje, balzamy na pery, ale i liečivé tinktúry, sirupy a likéry. Po celý deň kurzu bude priestor aj na otázky a aktívnu diskusiu.

Môžete si vybrať variant s ubytovaním /piatok až nedeľa/ i bez ubytovania /sobota/.
UBYTOVANIE v chate Horský Ranč od piatka do nedele. Môžete sa ubytovať s kamoškami a absolvovať kurz spoločne, alebo s partnerom či rodinou, ktorí budú mať v sobotu vlastný program.
PRINESTE SI Obuv vhodnú do terénu, koše a nožnice na zber, ploché škatule na odnesenie byliniek domov.
CENA KURZU Celodenný sobotný praktický kurz je v cene 39€
vrátane bio nápojov počas celého dňa.
OBČERSTVENIE v cene kurzu: bio bylinkové čaje, bio bylinkové aj ovocné smoothies a káva. V prípade záujmu sa dá objednať obed.
TERMÍNY S UBYTOVANÍM
17.-19. 5. 2019
piatok-nedeľa
7.-9. 6. 2019
piatok-nedeľa
OBSADENOSŤ UBYTOVANIA
voľná 1 izba voľné 2 izby
SAMOTNÝ KURZ
18. 5. 2019
sobota
8. 6. 2019
sobota
PRIHLÁŠKY ranc (zavinac) horskyranc.sk, 0911 77 55 72
Horský Ranč - bylinkový kurz, prírodná kozmetika

 
 

 

Volanie divokej ženy

Návrat k prírode, k svojej intuícii, svojmu pravému ja, k svojej duši...

Horský Ranč - bylinkový kurz, prírodná kozmetika
POPIS POBYTU
Pobyt pre Vás a Vaše kamarátky (5 až 10 osôb), dátum podľa výberu. Nečakajú nás žiadne oficiálne obrady či rituály. Čaká nás krásny divý les a lúky, kde môžeme chodiť naboso. Zber divorastúcich liečivých byliniek a stretnutia so zvieratami. Cvičenie jogy i taiči. Tvorivá či meditatívna samota i ženský kruh. Večerná vatra, podľa chuti tanec či spev pri ohni. Kreslenie mandál alebo neorganizovaná automatická kresba podľa vlastnej intuície, vyrezávanie z dreva či výroba vlastných pierkových náušníc alebo kamienkových náramkov v bohémskom štýle /boho style/ a mnoho ďalších zážitkov.

Ak nie si slobodná byť kým chceš, tak nie si slobodná...
PRINESTE SI
Odev, v ktorom môžete cvičiť, majstrovať, tvoriť, ležať na zemi... Koše a nožnice na zber byliniek + ploché škatule na odnesenie byliniek domov. Materiál na obraz, ktorý ste si už dlho chceli namaľovať, hudobný nástroj... Talizman alebo časti šperkov, ktoré chcete zakomponovať do nových... V prípade záujmu o cvičenie si prineste podložku či deku.
UBYTOVANIE v chate Horský Ranč od piatka do nedele. Maximum 10 osôb, ubytovanie v dvoch 3-posteľových a jednej 4-posteľovej izbe.
OBČERSTVENIE
Počas pobytu ste našimi hosťami, ponúkneme Vám domácu vege/vegan/raw stravu, osviežime sa bio nápojmi: bylinkové a ovocné smoothies, čaje, kávy, bio víno.
CENA POBYTU 149€
TERMÍNY
dohodou
piatok-nedeľa
PRIHLÁŠKY ranc (zavinac) horskyranc.sk, 0911 77 55 72

 
 

 

 

Víkend s Wahlgrenis

Ak preladíme program
a telo ako chrám duše

Víkend s Wahlgrenis - ženou, ktorá získala schopnosť hlbokého vhľadu. Je autorkou viacerých kníh - Proč k nám miminko nechce, Jak porozumět vlastní duši a Pokud přeladíme program.

"Možná se sami sebe potichu, aby to nikdo nevěděl, ptáte, jestli to, co žijete, je vůbec život. Připadáte si totálně prázdní? Nevidíte před sebou žádný směr? Neslyšíte vlastní duši, která volá, abyste ji vzali na vědomí? Je vám z té beznaděje do pláče? Jste ztraceni? Zkuste se alespoň pocitově vrátit do dovolenkového nebo prázdninového režimu, kdy nemáte žádné povinnosti, kdy nehlídáte čas. Opusťte své každodenní stereotypy. Dovolte buňkám v těle, aby se tetelily radostí. Pak najednou uslyšíte ptáky zpívat, barvy kolem vás se roztančí, vůně budou čitelnější, ale hlavně vy se stanete součástí toho nekonečného a neuvěřitelného světa. Světa, který se vás dosud netýkal, stál někde stranou, neviděli jste ho, ani jste ho vidět nemohli. Pokud přeladíte program, začnou se dít zázraky."

Seminár bude prebiehať vo výživnom prostredí uprostred krásnej prírody a bude rozdelený do dvoch častí - prvá časť 1.6. bude venovaná účastníkom, ktorí pricestujú z väčšej vzdialenosti a budú ubytovaní na Horskom Ranči a nedeľa 2.6 je vyhradená pre účastníkov z blízkeho okolia (bez ubytovania, s možnosťou obeda na Ranči). Po oba dni a pre obe skupiny bude vytvorený priestor pre spoločný program, zdieľanie, individuálne konzultácie, relaxáciu, v ponuke sú biodynamické, jemné masáže a telové terapie nadväzujúce na procesy prebiehajúce počas seminára a konzultácií. Nie sú zahrnuté v cene seminára.

Cena za jednodňový seminár vrátane individuálnej konzultácie a ubytovania z 1.6 na 2.6 je 73EUR.
Cena za jednodňový seminár 2.6 vrátane individuálnej konzultácie je 58EUR.

Ponúkame možnosť doobjednania zdravej domácej vegetariánskej (prípadne vegánskej) stravy - je ale potrebné avizovať záujem a požiadavky už pri prihlasovaní. Na požiadanie pošlem jedálny lístok mailom.

Prihlasovanie na saluna.sk@gmail.com

 
 
Horský Ranč Horský ranč
Kolibská cesta 6266
96801 Nová Baňa - Štále
časť KOLIBA / ILEND

tel.: +421 (0) 911 77 55 72

e-mail: ranc (zavinac) horskyranc.sk

facebook OZ Horský Ranč

facebook Chata Horský Ranč

Horský Ranč © 2010 - 2018