Horský Ranč 
Víkendové pobyty
pre milovníkov
prírody a zvierat
Fotogaléria
a Kniha hostí

Foto dňa
# 2020
Kurzy,
pobyty,
stretnutia...
Vínna pivnica
Bio & Handmade
bylinkové čaje,
prírodná kozmetika,

Lapače snov
Naše zvieratká
kone
psy
mačky
vtáčiky
Azyl
MAČKY
   
Ako pomôcť
  Adoptujte
  Prispejte
  Venujte 2%
Vitajte na Horskom Ranči, ktorý vyrástol s dôrazom na úctu k prírode a lásku k zvieratám.

0911 77 55 72 ranc (zavinac) horskyranc.sk Ako sa k nám najrýchlejšie dostanete

 

LAPAČE SNOV Z HORSKÉHO RANČA

Podľa starej indiánskej legendy dokáže lapač snov triediť sny - zlé uviaznu v sieti a sú zničené denným svetlom, dobré skĺznu po pierkach priamo do duše spiaceho. Každá časť lapača má svoj magický význam. Kruh lapača je prvou prekážkou pre negatívnu energiu a predstavuje "svet a vesmír". Zadržiava negatívne energie. Chráni kamienok uprostred, ktorý znázorňuje "vlastné ja" človeka. Pierka potom zachytávajú vesmírnu energiu a sny, ktoré filtrujú. Zlé sny a negatívne energie sú pohltené a dobré sny a pozitívne energie sú vedené ku kamienku, k človeku. Pokiaľ ale predsa nejaká silná negatívna energia prenikne do sietí lapača, je zachytená, zablúdi a nenájde cestu ku kamienku uprostred, teda k človeku. Symetria siete symbolizuje harmóniu.

   Prečo si ich zamilujete?

Lapač snov slúži ako regulátor prúdenia energie, ktorá aktivuje a harmonizuje priestor, a je vynikajúcim povznášajúcim a pozitívnym nástrojom.

Používa sa pre zamedzenie úniku energie (umiestnite do okna), ako ochranný symbol (zaveste nad posteľ), pre spomalenie a rozptýlenie škodlivých energetických tokov (zaveste do stredu miestnosti), pre prilákanie energie (upevnite na stenu), dokáže potlačiť nepriazeň alebo oživiť rôzne zóny príbytku, hodí sa i tam, kde chcete zjemniť ostré pôsobenie rohov nábytku, nepriaznivé kúty...

   Význam majú aj farby

Biela - symbol čistoty, jasnosti a nevinnosti, ale tiež perfekcionizmu a túžby po dokonalosti. Napomáha premýšľaniu, stabilizuje, posilňuje a očisťuje. Umocňuje pôsobenie farby, s ktorou je používaná.

Čierna - nám pomáha neuzatvárať sa do seba a nestratiť sa v nepokojnom svete. Symbolizuje pevnosť, stálosť, nekonečno.

Červená farba - je teplou stimulujúce farbou. Oživuje nás a dodáva nám odvahu. Symbolizuje krv, pohyb, vitalitu, energiu a životnú silu. Dodáva veľké množstvo energie, aktivuje, zahrieva, prebúdza životnú energiu. Pre vzletné povahy pôsobí ako pevná pôda pod nohami a podporuje zrealizovanie všetkých nápadov. Podporuje imunitný systém.

Fialová farba - je symbolom duchovna i srdečnosti. Pôsobí na centrálny nervový systém upokojujúcim dojmom a vyvoláva spánok. Prináša inšpiráciu, pokoru a napomáha meditáciám. Upokojuje hyperaktívne deti.

Hnedá farba - symbolizuje trpezlivosť a spoľahlivosť. Je to farba zeme a pokory. Dodáva pokojnú stálu energiu. Je farbou zdravého rozumu.

Modrá farba - symbolizuje more, nebo, ale aj povinnosti. Vyjadruje pocit slobody, napomáha k inšpirácii pochádzajúcej z nášho vnútra. Predstavuje opatrnosť, rozvážnosť a nečinnosť. Objasňuje a rozširuje dušu. Pomáha pri problémoch v komunikácii a oznamovaní. Prepája srdce a rozum. Prináša úspech pri rokovaní s úradmi.

Oranžová farba - je symbolom optimizmu, mladosti a radosti zo života. Vzbudzuje v nás zvedavosť a túžbu po dobrodružstve. Dodáva životnú radosť a silu, pohlcuje negatívne energie. Pomáha liečiť fóbie všetkých druhov, prekonávať depresiu a ťažké životné okamihy. Je to farba múdrosti. Má blahodárny vplyv na trávenie.

Ružová farba - symbol nehy, jemnosti a romantickej lásky, zároveň však tiež nezrelosti a naivity. Je označovaná ako farba srdca. Prezrádza sentimentalitu a jemnosť. Uvoľňuje napätie vo svaloch a v mysli.

Tyrkysová farba - spája blahodárne účinky modrej a zelenej a tým nás očisťuje a zároveň posilňuje. Má upokojujúce účinky na telo i dušu. Symbolizuje slobodnú dušu. Podporuje sebavedomie, fantáziu a spontánnosť. Tíši pocit hladu a je preto vhodná pri diétach.

Zelená farba - je farbou prírody, rovnováhy, pokoja a nádeje. Pôsobí upokojujúcim dojmom. Predstavuje kreativitu, citlivosť a ochotu pomáhať iným ľuďom prostredníctvom pochopenia. Lieči nás a dáva nám pocit vyrovnanosti a mieru, upokojuje a harmonizuje nervovú sústavu. Povzbudzuje priateľstvo, lásku a spolupatričnosť k okoliu. Učí nás vedieť sa odovzdať.

Žltá farba - je najjasnejšiou teplou farbou s povzbudzujúcim a rozveselujícím účinkom. Je symbolom múdrosti a vysokej inteligencie. Podporuje myslenie, povzbudzuje nervy a oživuje pamäť. Stelesňuje pocit slobodného, nezaťaženého vývoja. Podporuje metabolizmus, pomáha pri komunikácii. Učí nás asertivite, vedieť vyjadriť svoj vlastný názor a nemať výčitky svedomia. Podporuje intuíciu a tvorivosť. Lieči orgány tráviaceho traktu.
 
Vyberme si teda farbu, ktorá je nám najbližšia, zavesme lapač a majme krásne ničím nerušené sny!

V tejto chvíli je k odberu:
 


 
Lapače snov z Horského ranča

Lapače snov z Horského ranča

Obrovský nádherný originálny lapač snov dlhý vyše 90cm, kruh s priemerom 38cm
hodnota 120€ alebo 3 balenia lieku Alavis Triple Blend 700g pre kone!
 

 

OBJEDNÁVKA

 • e-mailom

 • telefonicky

 • cez FB správu

DOPRAVA

 • kuriér ZADARMO (v SK)
  pri objednávke nad 60€

 • kuriér 3,50€ (v SK)
  pri objednávke pod 60€

 • balné /obalový materiál zadarmo

 • posielam na Slovensko i do sveta

 • nezasielam na dobierku

  

PLATBA

Výrobky zasielame po pripísaní čiastky na účet vrátane ceny za poštovné. Toto nie je e-shop - ide o dobrovoľný finančný dar pre občianske združenie.
Transparentný učet občianskeho združenia Horský Ranč vo Fio Banke:
SK76 8330 0000 0029 0105 0960

Platbu identifikujeme podľa Správy pre prijímateľa, kde uveďte:
"dobrovoľný príspevok + Vaše meno"
  
Pozrite aj BYLINKY A
PRÍRODNÚ KOZMETIKU

 • horské bylinkové čaje
 • olejčeky a tinktúry
 • organické balzamy na pery
 • krémy a mastičky

Horský Ranč Horský ranč
Kolibská cesta 6266
96801 Nová Baňa - Štále
časť KOLIBA / ILEND

tel.: +421 (0) 911 77 55 72

e-mail: ranc (zavinac) horskyranc.sk

facebook OZ Horský Ranč

facebook Chata Horský Ranč

Horský Ranč © 2010 - 2020