Horský Ranč
Prečo k nám? Chata    Aktivity   Fotogaléria Cenník   Kontakt  Rezervácia    
Vitajte na Horskom Ranči, ktorý vyrástol s dôrazom na úctu k prírode a lásku k zvieratám.

0911 77 55 72 ranc (zavinac) horskyranc.sk Ako sa k nám najrýchlejšie dostanete


 

ČO U NÁS ZAŽIJETE?


 

Kúpanie v drevenej kadi z fínskej borovice

Teplučká pramenitá voda vo veľkej borovicovej kadi, čerstvý horský vzduch plný vôní lúčnych kvetov a byliniek a nad hlavou žiarivé hviezdy... Drevená kaďa plná teplej vody pôsobí liečivo na svalové, kĺbové a kostné ochorenia a tlmí ich sprievodné bolesti. Zvláčňuje pokožku a omladzuje. Teplá voda vo wellness kadi, voňajúce borovicové drevo a výťažky z rastlín stimulujú rozšírenie ciev a zlepšujú krvný obeh a tým zabezpečujú lepší prísun kyslíka do orgánov, pôsobia ukľudňujúco a zbavujú nespavosti a toxínov. Fínsky kúpeľ má tiež priaznivý vplyv na prevenciu chrípky a prechladnutia. Dýchanie odparujúcej vody pomáha udržiavať zdravie horných dýchacích ciest. I v zimných a sychravých dňoch si môžete dopriať tento neopakovateľný relax s partnerom, rodinou či priateľmi. Fínsku kaďu prenajímame ubytovaným hosťom (naraz sa do kade zmestí max 6 ľudí) po rezerváci vopred - treba rátať s časom napustenia kade čerstvou ľadovou pramenitou vodou a s časom ohrevu 3m3 vody. Minimálna doba prenájmu fínskej kade sú 2 hodiny v cene 29€ (bez ohľadu na počet osôb), každá ďalšia hodina 10€. Kúpeľ si môžete spríjemniť voňavými rastlinnými výťažkami a radi vám ponúkneme i osviežujúce nealkoholické bylinkové nápoje alebo bio vínko. Nezabudnuteľný štýlový wellness!
Horský Ranč - Kúpanie v drevenej kadi z fínskej borovice

 
 
Horský Ranč - Tematické víkendové pobyty

Tematické víkendové pobyty

JOGA POBYT zahŕňa víkendové ubytovanie, cvičenie jogy a čikung v sobotu i nedeľu dopoludnia, vonku na čerstvom vzduchu, v trvaní cca 90 minút denne. Po/pri cvičení osvieženie zdravými bylinkovými smoothies.
Cvičí sa Hatha joga, ktorá má pomalšie tempo ako iné typy jogy a pozície sú šetrnejšie pre kĺby, a preto je vhodná aj pre začiatočníkov a ľudí s nižsou fyzickou kondíciou. Či kung - obnovuje rovnováhu, harmonizuje. Dobré dýchanie a telesná kondícia sa cvičením rýchlo zlepšujú a pravidelné, dlhodobé, cvičenie zaručí pohyblivosť aj v starobe. Či kung vnáša nový rozmer do života, viac vitality, lepšiu pohyblivosť, spontánnosť, ľahkosť, zlepšenie koncentrácie. Pomáha uvoľňovať napätie, ťažobu a stresy, čo je pre súčasného človeka veľkým prínosom.

ROMANTIKA VO DVOJICI je pobyt pre páry, vhodný aj ako darček na výročie a pod. Zahŕňa víkendové ubytovanie a fľašu lahodného bio vína. Radi Vám mailom zašleme darčekový certifikát na meno obdarovaného. Možné doobjednať fínsku kaďu, jazdu na koni a pod. (viď cenník)

 
 

Turistika a iné športy v krásnej prírode

Novobanský región sa nachádza v južnej časti stredného Pohronia medzi dvoma chránenými krajinnými oblasťami Ponitrie a Štiavnické vrchy. Pre turistov je k dispozícii niekoľko značkovaných turistických trás a náučný chodník Vojšín (vytlač si mapu TU).

Lokalita ponúka tiež široké spektrum športových aktivít:

  • jazdenie na koni - v krásnom lesnom teréne v susednom areáli Hrošov vrch (0905 635 312, 0905 586 074)
  • lyžovanie Salamandra Resort (22 km), Ski Drozdovo - aj s večerným lyžovaním (14 km)
  • bežkovanie na Vojšín, ktorý sa nachádza od nás 3km
  • korčuľovanie na ľade (3 km) a sánkovanie (všade naokolo)
  • kúpanie a plávanie: vodná nádrž Tajch (3 km), Vodný raj Vyhne (30km)
  • cykloturistika, turistika, mountain walking: náučný chodník Vojšín, ktorý začína prekrásnym Starohutským vodopádom a končí andezitovým kamenným morom.
Horský Ranč - Turistika a iné športy v krásnej prírode

 
 
Horský Ranč - Relax s čašou bio vínka

Relax s čašou bio vínka

Po aktívne strávenom dni nie je nič krajšie ako oddýchnuť si večer s partnerom, rodinou alebo priateľmi pri dobrom bio vínku na terase, rozprávať si zážitky z celého dňa hľadiac na slnko zapadajúce za horu, alebo priamo v štýlovej klenbovej vinárničke s komorným osvetlením a krbom.

Vnútri vínnej pivnice je kapacita 12 miest na sedenie a dá sa sedieť aj vonku, s výhľadom na jazierko, pasienky s koníkmi a panorámu vrchov Pohronského Inovca a Štiavnických vrchov.

Pivnička je v zime vykurovaná krbovými kachlami.

Tak na zdravie!

 
 

Arteterapia a Animoterapia

ANIMOTERAPIA SO ZVIERATKAMI

Milovníci zvieratiek si prídu na svoje s našimi koníkmi, psíkmi, mačičkami, vtáčikmi a ostatnými zvieratkami. O jednotlivých zvieratkách sa viac dozviete na ich osobitnej stránke.

ARTETERAPIA ~ KRESLENIE MANDÁLmandala

prináša harmóniu, relaxáciu a sebapoznanie. Mandaly existovali vo všetkých dobách a kultúrach. Pri ich kreslení (či už na základe vlastných návrhov, automatickej kresby alebo podľa predlohy - našich omaľovániek) si môžete nielen odpočinúť, ale aj vyjadriť svoje pocity, obavy i nádeje. Pri tvorení a sledovaní pravidelných obrazcov mandaly sa duša čistí, vnútorný svet sa usporadúva a dochádza k liečeniu. Harmónia vznikajúca na papieri by sa mala prenášať potom dovnútra tvoriaceho.
Horský Ranč - Arteterapia a Animoterapia

 
 
Horský Ranč - Relax s čašou bio vínka

Rybolov a hubárčenie

Pre väčšinu ľudí je zber húb dôležitou súčasťou ozdravnej pohybovej aktivity a duševnej relaxácie.

Vďaka priaznivým prírodným podmienkam (dostatok tepla i vlahy a výnimočne vysoká lesnatosť s bohatým zastúpením horských smrečín a bučín, ale aj teplomilných dubín) patria lesy Pohronského Inovca k výdatným náleziskam húb. Dobrá poloha ranča umožňuje aj amatérskym hubárom priniesť plný košík viacerých druhov dubákov, alebo kuriatok a masliakov, a to priamo v areáli alebo v jeho tesnom okolí. Radi Vám podáme informáciu, či a kedy "rastú" :-)

Neďaleké jazero Tajch (vzdialenosť 3 km) je ideálne miesto na oddych a relax pri vode. Je možné zakúpiť si aj 1-dňový rybársky lístok.

 
 
Prečo k nám?

Víkendové pobyty

Kúpanie vo fínskej kadi

Bio vínko vo vínnej pivnici

Fotogaléria a kniha hostí

Naše zvieratká
Horský Ranč

 
 
Horský Ranč © 2010 - 2017

 
 
Horský ranč
Kolibská cesta 6266
96801 Nová Baňa - Štále
časť KOLIBA / ILEND

tel.: +421 (0) 911 77 55 72

e-mail: ranc (zavinac) horskyranc.sk

facebook