Horský Ranč
Prečo k nám? Chata    Aktivity   Fotogaléria Cenník   Kontakt  Rezervácia    
Vitajte na Horskom Ranči, ktorý vyrástol s dôrazom na úctu k prírode a lásku k zvieratám.

0911 77 55 72 ranc (zavinac) horskyranc.sk Ako sa k nám najrýchlejšie dostanete

 

ČO U NÁS ZAŽIJETE?


 
Horský Ranč - Relax s čašou bio vínka

Relax s čašou bio vínka

Po aktívne strávenom dni nie je nič krajšie ako oddýchnuť si večer s partnerom, rodinou alebo priateľmi pri dobrom bio vínku na terase, rozprávať si zážitky z celého dňa hľadiac na slnko zapadajúce za horu... alebo priamo v štýlovej kamennej klenbovej vínnej pivnici s nádherným komorným osvetlením a s krbom.

Semináre, workshopy i rodinné oslavy

Vnútri vínnej pivnice je kapacita 12 miest na sedenie. Pivnička je v zime vykurovaná krbovými kachlami. Vonkajšie sedenie s grilom je s výhľadom na jazierko, pasienky s koníkmi a panorámu vrchov Pohronského Inovca a Štiavnických vrchov.

V týchto priestoroch realizujeme nielen ochutnávku bio vín, aj semináre a workshopy rozvíjajúce kreativitu, tvorivé dielne pre šikovné ruky, relaxačné a vzdelávacie semináre v lone prírody. Je to aj obľúbené a netradičné miesto pre rodinné oslavy.

 
 

Kúpanie v drevenej kadi z fínskej borovice

Teplučká pramenitá voda vo veľkej borovicovej kadi, čerstvý horský vzduch plný vôní lúčnych kvetov a byliniek a nad hlavou žiarivé hviezdy... Drevená kaďa plná teplej vody pôsobí liečivo na svalové, kĺbové a kostné ochorenia a tlmí ich sprievodné bolesti. Zvláčňuje pokožku a omladzuje. Teplá voda vo wellness kadi, voňajúce borovicové drevo a výťažky z rastlín stimulujú rozšírenie ciev a zlepšujú krvný obeh a tým zabezpečujú lepší prísun kyslíka do orgánov, pôsobia ukľudňujúco a zbavujú nespavosti a toxínov. Fínsky kúpeľ má tiež priaznivý vplyv na prevenciu chrípky a prechladnutia. Dýchanie odparujúcej vody pomáha udržiavať zdravie horných dýchacích ciest. I v zimných a sychravých dňoch si môžete dopriať tento neopakovateľný relax s partnerom, rodinou či priateľmi. Fínsku kaďu prenajímame ubytovaným hosťom (naraz sa do kade zmestí max 6 ľudí) po rezerváci vopred - treba rátať s časom napustenia kade čerstvou ľadovou pramenitou vodou a s časom ohrevu 3m3 vody. Minimálna doba prenájmu fínskej kade sú 2 hodiny v cene 29€ (bez ohľadu na počet osôb), každá ďalšia hodina (aj ďalší deň) 10€. Kúpeľ si môžete spríjemniť voňavými rastlinnými výťažkami a radi vám ponúkneme i osviežujúce nealkoholické bylinkové nápoje alebo bio vínko. Nezabudnuteľný štýlový wellness!
Horský Ranč - Kúpanie v drevenej kadi z fínskej borovice

 
 
Horský Ranč - Tematické víkendové pobyty

Tematické víkendové pobyty

Na kamennej terase pred vínnou pivničkou - s krásnym výhľadom na pasúce sa koníky, žblnkotajúci potôčik a jazierko - si prídu na svoje milovníci KREATÍVNYCH WORKSHOPOV, TVORIVÝCH DIELNÍ A KURZOV na Horskom Ranči.
  • Domčeky pre víly a škriatkov & Minizáhradky v kvetináči
  • Handmade kvety ako originálna ozdoba & Venčeky do vlasov a dekoračné vence
  • Liečivé voňavé bylinky & výroba prírodnej kozmetiky
  • Decoupage - servítková technika dekorácie najrôznejších predmetov

ROMANTIKA VO DVOJICI je pobyt pre páry, vhodný aj ako darček na výročie a pod. Zahŕňa víkendové ubytovanie a fľašu lahodného bio vína. Radi Vám mailom zašleme darčekový certifikát na meno obdarovaného. Možné doobjednať fínsku kaďu, jazdu na koni a pod. (viď cenník)

 
 

Turistika a iné športy v krásnej prírode

Novobanský región sa nachádza v južnej časti stredného Pohronia medzi dvoma chránenými krajinnými oblasťami Ponitrie a Štiavnické vrchy. Pre turistov je k dispozícii niekoľko značkovaných turistických trás a náučný chodník Vojšín (vytlač si mapu TU).

Lokalita ponúka tiež široké spektrum športových aktivít:

  • jazdenie na koni - v krásnom lesnom teréne v susednom areáli Hrošov vrch (0905 635 312, 0905 586 074)
  • lyžovanie Salamandra Resort (22 km), Ski Drozdovo - aj s večerným lyžovaním (14 km)
  • bežkovanie na Vojšín, ktorý sa nachádza od nás 3km
  • korčuľovanie na ľade (3 km) a sánkovanie (všade naokolo)
  • kúpanie a plávanie: vodná nádrž Tajch (3 km), Vodný raj Vyhne (30km)
  • cykloturistika, turistika, mountain walking: náučný chodník Vojšín, ktorý začína prekrásnym Starohutským vodopádom a končí andezitovým kamenným morom.
Horský Ranč - Turistika a iné športy v krásnej prírode

 
 
Výhliadka Háj

Rozhľadňa Háj

Táto vyhliadková veža je na Slovensku unikátna. Turisti, ktorí navštívia Rozhľadňu Háj nad Novou Baňou, sa môžu tešiť na pohľad na Novobanskú kotlinu, Pohronský Inovec, ale aj časť Podunajskej nížiny či Vtáčnik, ba dokonca i Ostrihom v Maďarskej republike. Na vyhliadkovej plošine je umiestnený vyhliadkový ďalekohľad s 35-násobným priblížením. Až 21 metrov vysoká vyhliadková veža sa nachádza na turistickej zastávke Háj, vo výške 625m n. m.
Mohutný vrch Háj vypínajúci sa do výšky 713 m n. m. je najvýraznejšou prírodnou dominantou okolia Novej Bane. Vrch je tvorený ryolitom, ktorý sa tu ako tradičný materiál na výrobu mlynských kameňov ťažil už od stredoveku. Pozostatky ťažby možno v oblasti dodnes vidieť v podobe opustených kameňolomov. V súčasnosti Háj predstavuje obľúbený turistický cieľ. Môže za to okrem iného fakt, že ide o jedno z najlepších vyhliadkových miest v okolí Novej Bane. Pod vrcholom, v blízkosti miesta, kde počas SNP stála vojenská pozorovacia veža, vyrástla v roku 2014 turistická rozhľadňa z dreva a ryolitu prepájajúceho stavbu s kamenárskou tradíciou mesta. K rozhľadni na Háji sa možno dostať po náučnom chodníku Zvonička, ktorého východiskom je mesto Nová Baňa.

 
 

Starohutský vodopád

Nachádza sa na Sklennom potoku asi 300 m severne od osady Stará Huta - mestskej časti Novej Bane. Starohutský vodopád je jeden z najmohutnejších vodopádov v stredoslovenských neovulkanitoch. Jeho vody padajúce z výšky 5 metrov do skalného amfiteátra tvoreného treťohornými pyroxenickými andezitmi bývajú najpôsobivejšie v jarnom období, kedy má vodopád najmohutnejší prietok. Vznikol tektonickým poklesom krýh, čím sa vytvoril terénny skok - stena lokálne až 10 m vysoká. Výmer prírodnej zaujímavosti je ohraničený rozlohou 4,24 ha. V jeho vodnom toku žije dnes už vzácny rak čierny. Z vtáctva sa tu vyskytuje ďateľ prostredný, drozd čierny, kukučka obyčajná, oriešok, sýkorka veľká, trasochvost biely a vodnár obyčajný. Zo živočíchov jašterica múrová a salamandra. K Starohutskému vodopádu, Národnej prírodnej pamiatke Vojšína, vedie náučný chodník v turistickej obci patriaci k atraktívnym a vyhľadávaným miestam našej prírody. Na turistickej trase možno obdivovať aj ďalšie zaujímavosti, ako CHPV Malolehotské kamenné more, prameň rieky Žitava vo Veľkej Lehote a Národnú kultúrnu pamiatku - Kláštor v Hronskom Beňadiku.
Starohutský vodopád

 
 
Horský Ranč - Relax s čašou bio vínka

Rybolov a hubárčenie

Pre väčšinu ľudí je zber húb dôležitou súčasťou ozdravnej pohybovej aktivity a duševnej relaxácie.

Vďaka priaznivým prírodným podmienkam (dostatok tepla i vlahy a výnimočne vysoká lesnatosť s bohatým zastúpením horských smrečín a bučín, ale aj teplomilných dubín) patria lesy Pohronského Inovca k výdatným náleziskam húb. Dobrá poloha ranča umožňuje aj amatérskym hubárom priniesť plný košík viacerých druhov dubákov, alebo kuriatok a masliakov, a to priamo v areáli alebo v jeho tesnom okolí. Radi Vám podáme informáciu, či a kedy "rastú" :-)

Neďaleké jazero Tajch (vzdialenosť 3 km) je ideálne miesto na oddych a relax pri vode. Je možné zakúpiť si aj 1-dňový rybársky lístok.

Náš Horský Ranč patrí medzí najobľúbenejšie chaty na prenájom vo svojej lokalite.

 
 

Arteterapia a Animoterapia

ANIMOTERAPIA SO ZVIERATKAMI

Milovníci zvieratiek si prídu na svoje s našimi koníkmi, psíkmi, mačičkami, vtáčikmi a ostatnými zvieratkami. O jednotlivých zvieratkách sa viac dozviete na ich osobitnej stránke.

ARTETERAPIA ~ KRESLENIE MANDÁLmandala

prináša harmóniu, relaxáciu a sebapoznanie. Mandaly existovali vo všetkých dobách a kultúrach. Pri ich kreslení (či už na základe vlastných návrhov, automatickej kresby alebo podľa predlohy - našich omaľovániek) si môžete nielen odpočinúť, ale aj vyjadriť svoje pocity, obavy i nádeje. Pri tvorení a sledovaní pravidelných obrazcov mandaly sa duša čistí, vnútorný svet sa usporadúva a dochádza k liečeniu. Harmónia vznikajúca na papieri by sa mala prenášať potom dovnútra tvoriaceho.
Horský Ranč - Arteterapia a Animoterapia

 
 

 
 
Prečo k nám?

Víkendové pobyty

Kúpanie vo fínskej kadi

Bio vínko vo vínnej pivnici

Fotogaléria a kniha hostí

Naše zvieratká
Horský Ranč

 
 
Horský Ranč © 2010 - 2018

 
 
Horský ranč
Kolibská cesta 6266
96801 Nová Baňa - Štále
časť KOLIBA / ILEND

tel.: +421 (0) 911 77 55 72

e-mail: ranc (zavinac) horskyranc.sk

facebook Chata Horský Ranč